(096) 478 10 77
(095) 347 97 97
пн-пт: 8:00-20:00
сб-нд: весільна флористика
Квітляндія

Людина-натхнення — Григорій Лерш

Дата створення: 2016-06-02 Переглядів: 3288 коментарів: 0

Іноді здається, що постійна робота з квітами передбачає 24 години натхнення на день, без перерв на обід і сон:)
Насправді, як і всі, ми іноді прокидаємось зранку в поганому гуморі, завмираємо без ідей під час виконання замовлення, а іноді, не розповідайте нікому, — нам просто лінь щось робити. Але це все минає за лічені хвилини, коли ми бачимо роботи людини-легенди — Григорія Лерша.

Це ім'я знають усі флористи — від аматорів до відомих професіоналів. Він — філософ від флористики, законодавець трендів, експериментатор і наше головне натхнення. Щойно ми намилуємося його композиціями, руки самі тягнуться до квітів, а в голові народжуються нові і нові ідеї. Як уже тут спокійно всидіти на місці?

Григорій народився в Німеччині у 1949 році, і від народження йому судилося пов'язати своє життя з квітами — навколо його будинку зростав (і зростає) великий сад, яким опікувалися п’ять поколінь його предків-садівників. Зараз цьому садові, до речі, близько 150 років, і Лерш постійно проводить там свій час.

Лерш вважає, що найбільше на його творчість вплинув перший учитель — Альберт Еріх, — у його флористичній школі він почав опановувати квіткову науку. Навіть досі девізом своїх семінарів він обирає слова наставника: «Відповідність, рішучість і правдивість — відмінні риси нашої індивідуальності".
За весь час своєї творчості майстер здобув 30 золотих нагород, 22 срібні та кілька бронзових.

Композиції Лерша завжди пізнавані, як пізнавані, наприклад, картини Дега чи Моне. Через квіти він точно передає настрій, як письменники передають його через вірші — ніжно та витончено. У великих руках Григорія кожна квітка наче танцює, а всі композиції стають такими легкими та вишуканими, що здаються найбільш простою та правильною річчю на світі.

Але справжня магія Григорія полягає у його ставленні до флористики.
"Створюючи флористичні композиції, Лерш не має на меті сподобатися публіці і навіть не прагне виразити себе через квіти. Для нього важливе одне: продемонструвати, що флористика — справжнє мистецтво з глибоким філософським сенсом”.

І, відштовхуючись від цієї філософії, Лерш створив власний унікальний стиль: поєднання всіх можливих стилів флористики, використання архітектурних елементів, дотримання тенденцій дизайну та неодмінне збереження індивідуальності. Він один не боїться використовувати прийоми ландшафтного дизайну для флористичних композицій і навпаки.
Головними у творчому процесі він вважає емоції флориста під час роботи. “Важливо вміти не просто дотримуватися плану, а вірити своїм відчуттям, чути те, що підказують самі рослини”, — каже Григорій на кожному своєму уроці.Григорій любить писати. І писати на теми, які інші через складність намагаються оминати. Особливо нам запам'яталась книга про використання орхідей у букетах — він і його команда створили понад 100 композицій з акцентом на цю екзотичну квітку!
Зараз у його бібліографії можна нарахувати 30 видань. І ми сподіваємося, що він на цьому не зупиниться.

Але головною своєю діяльністю Лерш вважає семінари, майстер-класи, флористичні дискусії, курси, лекції тощо.
Безперечно, він багато подорожує, але останнім часом значну кількість заходів він проводить у себе дома, точніше — у своєму саду.
Цей сад — дивовижне поєднання різних функціональних зон. У ньому творять, навчають флористичного мистецтва, вирощують рослини та квіти для композицій, відпочивають, ведуть неквапливі та ділові бесіди.
Теми лекцій підбирають абсолютно різні, але завжди в дусі часу: "Флористика для друзів", "Аранжування та сади" або "Домашня флористична культура". На його семінари приїжджають люди з усіх куточків світу, а він і радий використовувати це — влаштовує запальні дискусії й обговорення останніх тенденцій різних країн, провокуючи учасників на експерименти та співпрацю. Саме за такий підхід його так люблять.А закінчимо сьогоднішній пост словами Грегорія Лерша, які повністю відображають філософію Квітляндії:

"Не можна недооцінювати роль квітів у нашому житті й у жодному разі не можна допускати байдужого або зневажливого ставлення до них і до людей, які ними займаються. У житті кожного рано чи пізно настає момент, коли він раптом розуміє, що прекраснішого за цей витвір природи нічого на світі просто немає. І для того, щоб це зрозуміти, зовсім не обов'язково вирушати кудись у далекі країни або вивчати непрості флористичні техніки". (цитата з книги "Флористика навколо світу").

Теги:

Залишити коментар

Ввести капчу