(096) 478 10 77
(095) 347 97 97
пн-пт: 8:00-20:00
сб-нд: весільна флористика
Квітляндія

Найдорожчі квіти світу

Дата створення: 2016-05-28 Переглядів: 16501 коментарів: 0

Квіти не мають ціни — це факт. Але наступні дев'ять рослин, про яки ми розповідаємо сьогодні, можна купити за абсолютно реальні гроші, немаленькі до того ж. Представляємо вашій увазі список дев’яти найдорожчих квітів світу:) 

9 місце: Гортензія — квітка, що росте в Азії, Північній і Південній Америці. Таку назву вона отримала на честь принцеси Гортензії — сестри принца Священної Римської імперії Карла Генріха Нассау-Зігена. Гортензії бувають усіх можливих кольорів: сині, рожеві, білі, зелені, фіолетові тощо. До речі, кольори цієї квітки майже повністю збігаються з цьогорічними кольорами Pantone:) Середня вартість гортензії становить близько 6,5 долара за одну квітку.

8 місце: Глоріоза — рідкісна квітка, виходець із Південної Африки й Азії. Її назва перекладається як "слава", через що глоріозу часто називають "квіткою слави". Глоріоза — рослина з тендітними стеблами, довгим листям, що може сягати трьох метрів завдовжки, і великими квітками насиченого червоно-жовтого або жовто-зеленого кольорів. Її екзотична зовнішність неабияк впадає у вічі на тлі решти представників флористичного світу, що позначається на її вартості — приблизно 10 доларів за одну квітку.

7 місце: Райдужні троянди — результат генетичного експерименту, ідея якого належить власнику квіткової компанії, голландцю Пітеру Ван де Веркену. Завдяки дослідженням, проведеним двома нідерландськими компаніями — F.J. Zandbergen і River Flowers, — у 2004 році було одержано перші успіхи. Вирощування таких троянд — інженерне мистецтво, що полягає в майстерності змішування фарб. Для отримання різнобарвної квітки селекціонери поділяють стебло на кілька каналів, по яких троянда поглинає насичену різними барвниками воду. Таким чином, звичайна біла троянда перетворюється на райдужну. Вартість однієї барвистої квітки — 10 доларів, а букет із 30 троянд коштуватиме 325 доларів.

6 місце: Король ночі — сорт тюльпанів, що вирізняється насиченим лілово-чорним кольором. Пік його популярності припав на період минулої "тюльпанової лихоманки". У ті часи одна цибулина цієї рослини за вартістю прирівнювалася до стада овець, 4 свиней, 4 биків, 4 тонн пшениці, 8 тонн жита, пари тонн олії, 300 літрів вина або 300 кг сиру. На сьогодні середня вартість цибулини чорного тюльпана трохи скромніша — 15-20 доларів.

5 місце: П'єр де Ронсар, або Еден Роуз — відомий сорт плетистих троянд, що має статус найкрасивіших у світі. Квіти вирізняються великими важкими бутонами кремового кольору з насичено-рожевим обрамленням, хоча відтінки можуть мати кілька варіацій. Квіти було названо на честь французького поета П'єра де Ронсара, але оскільки його ім'я не дуже відоме у світі, вирішили дати сорту другу назву — Eden Rose ("Райська троянда"). За 20-річну історію існування П'єр де Ронсар завоював рекордну кількість різних нагород. Одна квітка Eden Rose оцінюється приблизно в 20,5 долара.

4 місце: Sweet Juliet — ще один сорт троянд, виведений англійським селекціонером Девідом Остіном. На створення цієї чарівної квітки йому знадобилося приблизно 16 млн доларів і 15 років. Уперше витончені троянди з невеликими бутонами абрикосового кольору були представлені в 2006 році на британському шоу Chelsea Flower Show. Невеликий букет троянд Sweet Juliet коштує майже 150 доларів, а одну квітку можна придбати за 25 доларів.

3 місце: Медініла — рослина з ніжно-рожевими кетягами квіток, поширена на території вологих лісів Азії, тропічної Африки та деяких островів Тихого океану. Вона по праву вважається найкрасивішою екзотичною рослиною у світі, садівники та ботаніки називають її "прекрасною". У період цвітіння медініла вражає своєю красою: елегантно звислі суцвіття оповиті кількома ярусами блідо-рожевого приквіткового листя, всипаного безліччю дрібних рожевих квіток. Вартість цієї рослини може коливатися від 50 до 150 доларів.

2 місце: Орхідея "Золото Кінабалу" за вартістю на флористичному ринку вважається найдорожчою квіткою у світі. Зустріти цю рідкісну рослину можна лише в одному місці планети — на горі Кінабалу, на території однойменного національного парку на острові Борнео. Ця орхідея вперше починає квітнути через 15 років після появи першого листя! За одну квітку "Золота Кінабалу" доведеться віддати 5-6 тисяч американських доларів.

1 місце: Shenzhen Nongke — штучно виведений сорт орхідеї, на створення якого команді селекціонерів із Китаю, на честь якої квітка й отримала свою назву, знадобилося аж вісім років старанної роботи. Щоб побачити, як цвіте ця елегантна квітка, доводиться чекати приблизно 4-5 років. У 2005 році орхідея Shenzhen Nongke була куплена на аукціоні анонімним покупцем за рекордну суму — 202 тисячі доларів, і так здобула статус найдорожчої у світі.

 

Теги:

Залишити коментар

Ввести капчу